Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý Ovčák

12. 5. 2008

Německý ovčák

Originální název: Deutscher Schäferhund

ObrazekPůvod německého ovčáka je nutno hledat mezi psy, kteří se v Německu používali jako pastevečtí psi a ochránci stád ovcí před vlky. V osmdesátých letech minulého století začali někteří chovatelé s jejich plánovitým chovem a 22. dubna 1899 založili ve Stuttgartu Spolek pro chov německkého ovčáka (Verein für deutsche Schäferhunde). Chovy se zaměřovaly především na výkon a neomezovaly se pouze na zlepšování exteriéru. Z německého ovčáka se tak stal pes opravdu všestraný. Používá se dnes jako strážní pes, jako pes policejní, stopaž, ve službě zdravotní, jako lavinový pes. Je i jedním z nejčastějších průvodců nevidomých. Jde o psa velmi přizpůsobivého, snadno cvičitelného, s živou letorou. V zásadě ho lze označit jako "psa jediného pána".

Obrazek

VÝŠKA:
pes má v kohoutku 61 až 66 cm
fena má v kohoutku 56 až 61 cm

VÁHA:
pes váží 30 až 40 kg
feny váží 22 až 30 kg

PLEMENO:
FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi 

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
DS

ČÍSLO STANDARDU:
166 (Německo)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přání a foto.

(Franta, 25. 12. 2009 14:34)

Přeji dobrý den a chtěl bych Vám popřát mnoho úspěchů do Nového roku a upozornit zájemce o kynologii, že vyšla v nakladatelství www.conviva.cz knížka pod názvem Od vlčích kousanců po vlčí polibky spolu s filmovými záběry v DVD. Knížka pojednává o chovu vlků v civilizaci, o potomcích vlčice s německým ovčákem a o jeho služebním výcviku. Hezké vánoce. Franta

pek

(kiu, 14. 5. 2009 15:20)

je to krasa

hhhuuuuuuuuuussssssstttttttttee

(Ozzy, 1. 4. 2009 19:58)

pekni pejsci

Německý ovčák

(Džusík, 7. 1. 2009 21:01)

OVČÁCI JSOU SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Německý ovčák

(Nikoleta Krsíková, 4. 1. 2009 13:17)

Ahojky Vsichni ja budu take mit pejska mamuz 1 psa jmenuje se Misa.Ma me velmi rad je hodny a sikovny a zanic na svete bych ho nevimenila.Uz me hodnekrat zachranil a pomoch treba kdyz jsme byly na prochazce tak na me vybafl bratranek Lukas a ja jsem se strasne lekla a Misanek ho kousl mezi a rostrhl mu gate.Ale nic se mu nestalo.Tak zase nekdy.Ahojjjjj?